Nasz zespół

Katarzyna Rutkowska

Ukończyłam magisterskie studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Jestem urodzoną nauczycielką, choć bardzo lubię o sobie mówić przedszkolanką. Pracowałam jako nauczyciel zajęć teatralnych w Szkole Podstawowej "Łejery" w Poznaniu. Byłam wychowawcą w niemieckim przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Ukończyłam Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego i pracowałam w niepublicznym przedszkolu w Poznaniu. Ukończyłam kurs udzielania pierwszej pomocy, a także szkolenie na temat przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Mam doświadczenie w przygotowywaniu oryginalnych pomocy edukacyjnych według własnych pomysłów oraz jestem propagatorką wykorzystywania darów natury (szyszki, kamienie, liście, patyki) podczas zajęć z dziećmi. Jestem pedagogiem pełnym pasji i zaangażowania. W swojej pracy szczególną wagę przykładam do budowania bezpiecznej, pełnej zaufania więzi z dzieckiem, do rozwoju jego autonomii oraz wspierania inicjatywy.
Prywatnie uwielbiam książki i rower, bez opamiętania zbieram porcelanę i ceramikę, ostatnio polski New look.

Ewa Dziewolska

Większość dzieciństwa spędziłam włócząc się z innymi dziećmi po podwórku, a później wokół domu na wsi. Las, łąki, trzepak - to była moja pierwsza szkoła, więc dobrze wiem, jak dużo człowiek może nauczyć się od natury i rówieśników. Gdy dorosłam zostałam socjolożką, a jeszcze później – nauczycielką. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam ucząc moje młodsze rodzeństwo w czasie zabaw w szkołę. Już po studiach przez rok byłam wolontariuszką w trzech przedszkolach w Portugalii. Razem z dwoma koleżankami organizowałyśmy także półkolonie na plaży miejskiej w Poznaniu. Po skończeniu kursu Pedagogiki Marii Montessori, pracowałam w przedszkolu oraz szkole, korzystających z założeń montessoriańskich. W Gajówce uczę języka angielskiego.
Przez te wszystkie lata pracy z dziećmi i młodzieżą zauważyłam, że kontakt z naturą jest dla nich niezwykle ważny: prowadzi do wyciszenia, wewnętrznej harmonii, jest impulsem do rozwoju. Właśnie dlatego zakochałam się w koncepcji leśnych przedszkoli, gdzie przyroda stanowi partnera zabaw, inspiruje do zadawania pytań, pomaga odkrywać odpowiedzi. Nie chcę już pracować w czterech ścianach. Pora wyruszyć w las!

Ada Traczyk

Jestem absolwentką biologii (a właściwie zoologii) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych Przygotowania Pedagogicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Po studiach podjęłam pracę w Poznańskim Zoo, gdzie przez kilka lat miałam zaszczyt bycia opiekunem słoni afrykańskich, a później pracowałam jako edukator i przewodnik.
Obecnie stawiam swoje pierwsze kroki w roli nauczyciela. Bliskie są mi nurty edukacji alternatywnej i wychowania demokratycznego. Interesują mnie zagadnienia terapii i edukacji w asyście zwierząt oraz wpływ przyrody na życie człowieka. Od zawszę uwielbiam naturę i każdego dnia przekonuję się, że ma na nas kojący wpływ, uczy wrażliwości i odpowiedzialności.
Gajówka jest dla mnie miejscem, w którym codziennie obserwuję coś nowego. Uczę się o tym jak wygląda przedszkole, pełne szczęśliwych, ciekawych świata dzieci. W Gajówce nie ma złej pogody, tylko złe ubrania. W Gajówce zawsze można się dogadać. Dla Gajówkowiczów las jest drugim domem. A ja za to, dla wszystkich, którzy chcą posłuchać, mam w zanadrzu całkiem sporo opowieści ze świata zwierząt (i nie tylko), którymi chętnie się podzielę.

Iga Cyrańska

Przede wszystkim jestem mamą 4 letniego Maxa, który swoim pojawieniem się wywrócił mój świat do góry nogami i dzięki któremu odkryłam, że praca z dziećmi oraz towarzyszenie im w poznawaniu świata jest moim powołaniem. Przez rok mieszkaliśmy z Maxem na Tasmanii, gdzie uczestniczyliśmy we wszelkiego rodzaju zajęciach integracyjnych dla najmłodszych, organizowanych między innymi przez Paygroup Australia i Mainly Music New Zealand. Ponadto w tym czasie zajmowałam się również opieką nad dziećmi od 0 do 5 lat. Po roku zdałam sobie sprawę, że praca z dziećmi jest tym co powinnam robić i w co chcę się zaangażować. Po powrocie do kraju w 2017 roku zdobyłam uprawnienia do pracy w przedszkolu i udokumentowałam swoją znajomość języka angielskiego uzyskując certyfikat Advanced English. W tym czasie odkryłam Gajówkę, w której mając szczęście odbycia praktyk poczułam, że lepszego miejsca pracy nie mogłam sobie wymarzyć.
Jestem uzależniona od kontaktu z naturą i uwielbiam podglądać ją razem z dziećmi podsycając ich zainteresowanie przyrodą i ucząc szacunku do otaczającego nas świata. Muzyka jest ważnym elementem mojego życia, a w Gajówce piosenka jest głównym narzędziem do oswajania dzieci z językiem angielskim. Nie wyobrażam sobie życia bez literatury i raduje mnie otwieranie dzieci na świat książek. Prywatnie uwielbiam czytać, podróżować, uprawiam jogę, relaksuje mnie gotowanie.